Story


 

Značka SANTIGI vznikla z touhy přinést do českých šatníků nový svěží vítr. Slunce, barvy, umění, vstřícný přístup a dobrá nálada – tím vším jsme se nechali inspirovat v našem milovaném Řecku. Zde jsme začali s našimi návrhy a designem a učili se od těch nejlepších řeckých řemeslníků, vyrábějících jedinečné kožené produkty (které se nebojíme prohlásit za malá umělecká díla) v manufaktuře s dlouhou tradicí, která nebyla přerušena, řemeslo si zpravidla předávají v rodině z generace na generaci. Každému jednotlivému výrobku věnujeme veškerou svoji lásku a péči, a vytváříme tak nadčasové kousky prvotřídní kvality, kterým však nechybí šmrnc v podobě nových, neotřelých tvarů i pestrých barev. Věříme, že si je zamilujete – a že si vyberete ten svůj kousek, který prozáří Váš den i váš outfit. Takový, který Vám zůstane věrný po celý život.

  

PROČ PRÁVĚ ŘECKO

Pár let nazpět jsem se rozhodla vyrazit na zkušenou do zahraničí. Lákala mě kombinace práce, moře, nevšední přírody, sofistikované kultury a moderní estetiky vyrůstající z tisíciletých tradic, stejně jako odlehčená středomořská atmosféra. I proto padla volba na Řecko, kde jsem následně několik sezón úspěšně pracovala. Zdejší pravidelné pobyty mi přinesly mnoho cenného – kromě plynné řečtiny také řadu skvělých přátel, nezřídka z prostředí na pomezí umění, designu, módy a poctivého řemesla. A právě tito lidé jsou inspirativními hrdiny tohoto příběhu. Setkání s nimi proměnilo můj život doslova z minuty na minutu. Práce v kožedělné manufaktuře mě přivedla do světa kůže, její vůně a k počátkům jejího zpracování. Tato skvělá příležitost a bytí u zdroje mě přivedla k nápadům, které by mě bez této zkušenosti vůbec hlavou neproběhly. Ovšem zejména precizní ruční práce propůjčuje všem našim produktům autentický řemeslný charakter. Právě jejich originalita a cit pro design vdechuje našim taškám, kabelkám i batohům pestrobarevný život. A právě v řeckých dílnách a ateliérech se zrodila inspirace pro založení vlastní značky. Značky, která by pomohla šířit toto umění do světa a která by nám umožnila předávat dále radost, kterou v nás samotných vyvolává. Značky pod – jak jinak než řeckým – názvem Santigi.

 

ŠLEHAČKA NA DORTU ANEB CO JE PRAVÁ KŮŽE

Santigi v překladu z řečtiny znamená „šlehačka“ či „smetánka“. Nabízíme vám výběr toho nejlepšího, tu šlehačku na dortu, kterou si jednou za čas dovolíte. Cestu našich produktů známe doslova od alfy po omegu: naše manufaktura si produkuje vlastní kůže té nejvyšší jakosti. Používá metodu organického zpracování kůže – což znamená, že pracuje pouze s přírodními materiály, které při činění nenarušují strukturu kolagenů kůží. Právě naopak: díky použití přírodních tříslovin z exotických dřevin zůstává zachována přirozená, tzv. celozrnná struktura kůže. To zaručuje její nadstandardní životnost, pevnost, odolnost, ale i prodyšnost. Kůže pak doslova zraje s léty: vyhlazuje se, působením slunečního světla postupně přirozeně mění svoji barvu, veškeré změny jsou v ní jedinečně zaznamenány. Nic z toho však neohrožuje její kvalitu a integritu. Jednoduše žije s Vámi.

 

LÁSKA NA CELÝ ŽIVOT

Naše řecká přítelkyně, skvělá umělkyně Aristea, nám vyprávěla historku o muži, který se po letech zastavil v jejich rodinné dílně. V ruce držel svoji koženou cestovní tašku, kterou zde zakoupil před 20ti lety. Přišel pozdravit a poprosit o drobnou opravu pásku zapínání. Aristea muži nabídla novou tašku stejného vzhledu, on ale trval pouze na opravě pásku. Ptáte se proč? Odpověď je nasnadě: s onou taškou totiž projel celý svět. Stala se jeho věrným parťákem a jednoduše mu přirostla k srdci tak, že by ji za nic nevyměnil. Každá cesta, každé dobrodružství, které spolu prožili, se navíc do kůže propsalo jedinečnou patinou – díky které pro něj byla právě jeho taška naprosto k nezaplacení. Právě příběhy, jako je tento, jsou pro nás důvodem, že dobrý design a kvalita zpracování dává smysl. Zkrátka věříme v lásku na celý život.