Story


 

Značka SANTIGI vznikla z touhy přinést do českých šatníků nový svěží vítr. Slunce, barvy, umění, vstřícný přístup a dobrá nálada – tím vším jsme se nechali inspirovat v našem milovaném Řecku. Zde jsme začali s našimi návrhy a designem a učili se od těch nejlepších řeckých řemeslníků, vyrábějících jedinečné kožené produkty (které se nebojíme prohlásit za malá umělecká díla) v manufaktuře s dlouhou tradicí, která nebyla přerušena, řemeslo si zpravidla předávají v rodině z generace na generaci. Každému jednotlivému výrobku věnujeme veškerou svoji lásku a péči, a vytváříme tak nadčasové kousky prvotřídní kvality, kterým však nechybí šmrnc v podobě nových, neotřelých tvarů i pestrých barev. Věříme, že si je zamilujete – a že si vyberete ten svůj kousek, který prozáří Váš den i váš outfit. Takový, který Vám zůstane věrný po celý život.

  

PROČ PRÁVĚ ŘECKO

Setkání s mou řeckou rodinou proměnilo můj život doslova z minuty na minutu. Práce v kožedělné manufaktuře mě přivedla do světa kůže, její vůně a k počátkům jejího zpracování. Tato skvělá příležitost a bytí u zdroje mě přivedla k nápadům, které by mě bez této zkušenosti vůbec hlavou neproběhly. Ovšem zejména precizní ruční práce propůjčuje všem našim produktům autentický řemeslný charakter. Právě jejich originalita a cit pro design vdechuje našim taškám, kabelkám i batohům pestrobarevný život. A právě v řeckých dílnách a ateliérech se zrodila inspirace pro založení vlastní značky. Značky, která by pomohla šířit toto umění do světa a která by nám umožnila předávat dále radost, kterou v nás samotných vyvolává. Značky pod – jak jinak než řeckým – názvem Santigi.

 

ŠLEHAČKA NA DORTU ANEB CO JE PRAVÁ KŮŽE

Santigi v překladu z řečtiny znamená „šlehačka“ či „smetánka“. Nabízíme vám tedy to nejlepší, tu šlehačku na dortu, kterou si jednou za čas dovolíte. Cestu našich produktů známe doslova od alfy po omegu: naše manufaktura si produkuje vlastní kůže té nejvyšší jakosti. Používá metodu organického zpracování kůže – což znamená, že pracuje pouze s přírodními materiály, které při činění nenarušují strukturu kolagenů kůží. Právě naopak: díky použití přírodních tříslovin z exotických dřevin zůstává zachována přirozená, tzv. celozrnná struktura kůže. To zaručuje její nadstandardní životnost, pevnost, odolnost, ale i prodyšnost. Kůže pak doslova zraje s léty: vyhlazuje se, působením slunečního světla postupně přirozeně mění svoji barvu, veškeré změny jsou v ní jedinečně zaznamenány. Nic z toho však neohrožuje její kvalitu a integritu. Jednoduše žije s Vámi.

 

LÁSKA NA CELÝ ŽIVOT

Naše řecká přítelkyně, skvělá umělkyně Aristea, nám vyprávěla historku o muži, který se po letech zastavil v jejich rodinné dílně. V ruce držel svoji koženou cestovní tašku, kterou zde zakoupil před 20ti lety. Přišel pozdravit a poprosit o drobnou opravu pásku zapínání. Aristea muži nabídla novou tašku stejného vzhledu, on ale trval pouze na opravě pásku. Ptáte se proč? Odpověď je nasnadě: s onou taškou totiž projel celý svět. Stala se jeho věrným parťákem a jednoduše mu přirostla k srdci tak, že by ji za nic nevyměnil. Každá cesta, každé dobrodružství, které spolu prožili, se navíc do kůže propsalo jedinečnou patinou – díky které pro něj byla právě jeho taška naprosto k nezaplacení. Právě příběhy, jako je tento, jsou pro nás důvodem, že dobrý design a kvalita zpracování dává smysl. Zkrátka věříme v lásku na celý život.